نسل ِ من

مَن خداوندگار دنیای خیالی ِ خویش ام.

نسل ِ من

مَن خداوندگار دنیای خیالی ِ خویش ام.

نسل ِ من

بیا از "من" برایم بخوان تا حافظه ی از دست رفته ام احیا شود.

پیام های کوتاه
طبقه بندی موضوعی
پیوندها

۵ مطلب در خرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

عاشقانه های سعدی مهرانگیز ترین شعر ها یند:
ما گدایان خیل سلطانیم   شهربند هوای جانانیم
بنده را نام خویشتن نبود   هر چه ما را لقب دهند آنیم
گر برانند و گر ببخشایند   ره به جای دگر نمی‌دانیم
چون دلارام می‌زند شمشیر   سر ببازیم و رخ نگردانیم
دیگران در هوای صحبت یار   زر فشانند و ما سر افشانیم
مر خداوند عقل و دانش را   عیب ما گو مکن که نادانیم
هر گلی نو که در جهان آید   ما به عشقش هزاردستانیم
تنگ چشمان نظر به میوه کنند   ما تماشاکنان بستانیم
تو به سیمای شخص می‌نگری   ما در آثار صنع حیرانیم
هر چه گفتیم جز حکایت دوست   در همه عمر از آن پشیمانیم
سعدیا بی وجود صحبت یار   همه عالم به هیچ نستانیم
ترک جان عزیز بتوان گفت   ترک یار عزیز نتوانیم
  • امیر محسن

باز این چه شور است که در خلق عالم نیست!
برای شهادتشان شهر را سیاه می کنیم اما برای ولادتشان.انگار اصلا خوشحال نیستیم از اینکه آمده اند و فقط گریانیم از اینکه رفته اند.
قیاس بین شور و شعف این سه روز و آن سه دهه ممکن است به غریبه ها چیزی را ثابت کند، اینکه شور عاشورایی یمان برگرفته از شعور نیست.
باشد که اینگونه نباشد.

  • امیر محسن

بخش اول

در باب عنوان مورد بحث حرف های بسیاری زده شده است که با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید اطلاعات ارائه شده در این زمینه را به هر زبانی مطالعه کنید اما چیزی که برای من روشن است این بوده که اغلب اطلاعات ارائه شده بسیار سطحی بوده و واقعا مورد نیاز کسی که در این زمینه سوال دارد نمی باشند.
در این جا سعی نموده ام که سوالاتی را که خودم با آن ها دست و پنجه نرم نموده ام و در اینترنت و مخصوصا به زبان فارسی چیزی برای مطالعه و دستیابی به جواب نیافته ام و بعد تر ها با سعی بسیار به جوابشان رسیده ام را پاسخ دهم.
در اولین گام باید گفته شود که تعمیر و نگهداری هواپیما ترجمه ی ناقصی از ترکیب "Aircraft Maintenance" بوده و در اصل ترجمه ی ترکیب "Aiplane Maintenance" می باشد که خود یک اطلاع غلط و بدون ریشه می باشد چرا که Aircraft به هر وسیله ی ترابری هوایی اطلاق می گردد و Airplane تنها شامل دسته خاصی از پرندگان می باشد و ترکیب رایج در صنعت "Aircraft Maintenance" بوده که به دامنه ی وسیع تعمیر و نگهداری در صنعت هوانوردی "Aviation" اشاره می کند و ترکیب "Aiplane Maintenance" غیر رایج و غیر اصولی برای این حیطه می باشد.
در تعریف این مقوله باید گفت که: تعمیر و نگهداری هواپیما را می توان مجموعه ای از علوم مهندسی، فنی و استانداردها و مقررات لازم جهت تامین و تضمین شرایط مناسب کارکرد سیستم های مختلف هواپیما دانست. با توجه به اینکه هواپیما ابر- سیستم پیچیده است یک تعمیر و نگهدار هواپیما باید اطلاعات جامعی از مباحث مطروحه در علوم مهندسی مکانیک، هوافضا و اویونیک را داشته باشد و با مقررات و استانداردهای ذیربط آشنا باشد.
در این حیطه به غیر از رتبه بندی های رایج سازمانی دو سطح آکادمیک کاردانی با عنوان "َAircraft Maintenance Technician" یا AMT و سطح کارشناسی با عنوان "Aircraft Maintenance Engineering" یا AME تعریف شده است.
از نظر آموزشی نیز آموزش های مورد نیاز دوره های کاردانی و کارشناسی این رشته امروزه در چندین مرکز آموزشی اعم از دانشکده دولتی و مراکز آموزش علمی کاربردی صورت می گیرد که مراکز و دانشکده های ارائه دهنده این رشته را در زیر نام می بریم.

1.دانشکده صنعت هواپیمایی کشور (مرکز آموزش عالی فرودگاهی)
2.مرکز آموزش صنعت هوانوردی تهران(علمی کاربردی)
3.مرکز آموزش صنعت هوانوردی مشهد(علمی کاربردی)
4.مرکز آموزش صنعت هوانوردی بندرعباس(علمی کاربردی)
5.فنون وخدمات هوائی تهران-سماپران(علمی کاربردی)
6.فنون وخدمات هوائی مشهد(علمی کاربردی)
7.علوم و فنون هوایی مشهد(علمی کاربردی)
8.علوم و فنون هواءی کرمان-دانشگاه بلدالامین(علمی کاربردی)
9.بوتیا ماهان کرمان (علمی کاربردی)
10.مرکز آموزش پژوهشگاه صنایع هوایی (علمی کاربردی)
11.مرکز آموزش صها-دانشگاه مالک اشتر (علمی کاربردی)

تنها بعضی از مراکز مورد اشاره در لیست بالا قادر به ارائه ی دوره کارشناسی تعمیر و نگهداری هواپیما می باشند.این مقطع در دانشگاه جامع علمی کاربردی با عنوان کارشناسی تکنولوژی (فناوری) هواپیما آموزش داده می شود.
ادامه دارد...

  • امیر محسن

بارها به خاطر اضافه وزن نسبی ام تصمیم بر لاغر کردم گرفته ام اما هر بار تر بر سنگی خورده و اراده ام جواب گوی میلم به خوردن و تنبلی کردن نبوده است.کمتر کسی در تیپ شخصیتی من با سبک زندگی من که همانا بسی دراز شدن پای کتاب و دفتر و بعد تر لپ تاپ و تبلت بوده، زیر بار ورزش روزانه می رود.
توصیه های بسیار هم شنیده اما ناقض اجرا کرده ام همیشه.یکی از این ها همین تیتر این مطلب است.برای لاغری با آب شروع کنید.منظور شروع کردن وعده ی غذایی با نوشیدن یک لیوان آب است.
من که اصلا تن به چنین موضوعی آن هم به کررات و متواتر نمی دهم اما دوست بنده با دوبرابر وزن من از همین روش رستگار شد و چیزی نزدیک به سی کیلو گرم وزن کم کرد.حالا هم من این توصیه را به اشتراک گذاشتم،روش خوبی ست اما شما باور نکنید.

  • امیر محسن

تسلیت شاید مرهمی ست تنها برای تسلای دل داغ دیده ، یک جور به اشتراک گذاشتن دردی که تنهایی قادر به هضمش نیستیم.انگار با تسلیت می فهمیم کسان دیگری هم چون ما داغدار نبودن عزیزی شده اند و بعد کمی آرام تر می شویم که ما تنهایی داغ نبودنش را به دوش نمی کشیم.
شاید سالی به ماهی خبر از دوستی نگیری، اما همین که می دانی زیر سقف همین آسمان نفس می کشد و هر وقت دل ت بخواهد می توانی پیشش باشی و خاطره بسازی یا خاطره مرور کنی برایت کافی ست و اینجاست که وقتی می فهمی از میان ما رفته دلت پر درد می شود.دردی که می سوزاندت.
روحش شاد و یادش گرامی باد.

"مرگ حقیقتِ تلخِ کتمان ناپذیری ست که همیشه دوشا دوشمان حرکت می کند اما وجودش باور نکردنی ست"

  • امیر محسن